Makijaż permanentny nazywany jest również makijażem trwałym, konturowym, jak i mikropigmentacją. Zabieg makijażu permanentnego zaliczamy do grupy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Podstawowym celem makijażu permanentnego jest podkreślenie naturalnej urody, bądź też korekcja drobnych asymetrii i innych niedoskonałości skóry. Innowacyjne techniki Międzynarodowego Instytutu Makijażu Permanentnego sprawiły, że zabieg ten jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny.

Precyzyjnie wykonany makijaż permanentny wygląda naturalnie i estetycznie. Podczas zabiegu makijażu permanentnego dochodzi do implantacji niealergennych barwników pod podstawową warstwę naskórka (głębokość ok. 0.28 mm).

 

Bardzo ważne jest tu równomierne umieszczenie pigmentu. Dzięki temu mamy gwarancję, że pigment będzie się równomiernie wyłuszczał podczas pierwszych dni po zabiegu. Pigment wprowadzany jest pod skórę za pomocą sterylnych igieł. Efekt zabiegu pigmentacji często uzależniony jest rodzaju skóry pacjenta, reakcji układu autoimmunologicznego oraz odpowiedniej pielęgnacji.

Makijaż permanentny utrzymuje się w skórze ok. 2-4 lat i uzależniony jest od rodzaju barwnika, głębokości jego implantacji, a także indywidualnej pielęgnacji pigmentowanych obszarów. Makijaż permanentny to idealny sposób na zadbany, naturalny wygląd. Przeznaczony jest szczególnie dla osób, które nie mają czasu na codzienne wykonywanie makijażu bądź zmagają się z defektami urody. Zabieg makijażu permanentnego stanowi również świetną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych, ponieważ odpowiednio wykonany makijaż permanentny brwi czy powiek daje efekt liftingu.

Coraz większą popularność zdobywają również zabiegi z mikropigmentacji medycznej. Mikropigmentacja to zabieg nie tylko pełniący funkcję upiększającą, ale i niwelującą niedoskonałości skóry u osób po wypadkach i przebytych ciężkich chorobach. Pomaga w sposób niechirurgiczny niwelować zmarszczki, maskuje bielactwo, pozwala na rekonstrukcję brwi, brodawek piersi kobiet po zabiegu mastektomii. Zabiegi paramedyczne stosowane są także w przypadku rozbijania blizn. Dzięki temu znacznie poprawia się kolor blizny , który po serii zabiegów przypomina kolor naturalnej skóry pacjenta.

Zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym, jednakże wykonany przez profesjonalnego linergistę jest zabiegiem bezpiecznym.

 

Przed przystąpieniem do wykonania takiego zabiegu należy jednak pamiętać o wykluczeniu przeciwwskazań (choroby, rozrusznik serca, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia, nowotwór, ciąża i okres karmienia, opryszczka, leki, epilepsja etc.)

TECHNIKA WYKONANIA

Zabieg makijażu permanentnego polega na implantacji niealergennych, roślinnych  barwników pod warstwę naskórka na głębokość ok. 0.28 mm. Równomierna aplikacja pigmentu daje gwarancję, że będzie on również równomiernie wyłuszczał się w pierwszych dniach po wykonanym zabiegu. Pigment wprowadzany jest pod skórę przy pomocy ultra cienkich, sterylnych igieł.  Makijaż permanentny utrzymuje się  od 2 do 4 lat. Jego trwałość i efekt pigmentacji jest ściśle uwarunkowany od rodzaju skóry pacjenta, jej struktury i kondycji, głębokości wprowadzenia barwnika, reakcji układu autoimmunologicznego  oraz właściwej pielęgnacji pozabiegowej pigmentowanych obszarów.

Zabieg należy powtórzyć po ok. 4 tygodniach, aby dopigmentować skórę, ewentualnie skorygować nadany kształt czy np. użyć pigmentów w innych proporcjach. Zaawansowane  techniki wykorzystywane w Międzynarodowym Instytucie Makijażu Permanentnego sprawiły, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny i dzięki zastosowaniu najlepszych na rynku znieczuleń praktycznie bezbolesny.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po przebytym zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk skóry i jej podrażnienie. Konieczne jest  więc aplikowanie kremu zapobiegającego infekcji i wspomagającego gojenie ( kremy tłuste, z witaminą E, pantenolem, alantoiną, etc) przez kilka następnych dni. Innym objawem jest również delikatne złuszczanie naskórka pojawiające się po ok.2-3 dniach od zabiegu.

Przez okres 10 dni po zabiegu niewskazane jest moczenie pigmentowanej skóry, przemywanie jej mydłem czy innymi kosmetykami poza wspomnianym wcześniej kremem ochronnym. Należy unikać w tym okresie solarium, sauny, chlorowanej wody (basenu). Nie można także dopuścić do wysuszenia skóry.

Zapraszamy Państwa na bezpłatną konsultację z linergistką, podczas której odpowiemy na wszystkie pytania, rozwiejemy wątpliwości związane z zabiegiem i jego efektami, omówimy wskazania i przeciwwskazania. Zapraszamy również osoby chcące skorzystać z pakietu naszych szkoleń.

Zakaz kopiowania oraz zapisywania obrazów.

ZADZWOŃ DO NAS:

+48 602 124 585