Szkolenia doszkalające

Podstawowe szkolenie z makijażu permanentnego jest niezbędne do rozpoczęcia pracy w zawodzie linergistki. Praktyczne wykonywanie zabiegów jest doskonałą metodą na zdobywanie doświadczenia w zawodzie, jednak po pewnym czasie, mając za sobą pierwsze doświadczenia i przemyślenia, warto korzystać ze szkoleń doszkalających.

Rodzaje szkoleń doszkalających

Jest wiele powodów, dla których warto uczestniczyć w kursach doszkalających:

Poprawa techniki

Dodatkowe szkolenia pozwalają na skorygowanie dotychczas popełnianych błędów. Codzienne wykonywanie zabiegów makijażu permanentnego przyzwyczaja do jednego sposobu pracy, co nie zawsze jest dobre. Popadając w swego rodzaju rutynę, często nie zauważamy błędów jakie popełniamy lub nie widzimy innych, lepszych/prostrzych/skuteczniejszych sposobów pracy. Uczestnicząc w kursie doszkalającym technikę wykonywania makijażu permanentnego, jesteśmy w stanie poprawić dotychczasowy sposób pracy i zobaczyć, jak pracują inne linergistki.

Nowe umiejętności

Kursy doszkalające podwyższają kwalifikacje zawodowe, poprzez dostęp do świeżej wiedzy i umiejętności. Makijaż permanentny jest niezwykle trudny w wykonaniu, ze względu na indywidualne cechy klienta, dlatego szeroka wiedza, pozwalająca na zastosowanie bezpiecznych i estetycznych sposobów wykonania zabiegów, jest bardzo cenna.

Nowości branży

Kursy doszkalające są świetną okazją na poznanie nowych urządzeń od makijażu permanentnego, pigmentów, akcesoriów i wszelkich nowinek branżowych. Doszkalając się, warto skorzystać z możliwości pracy na szkoleniu na innym urządzeniu, żeby zobaczyć jak się nim pracuje, jak również poleca się zaznajomić z produktami, z których na codzień nie korzystamy. Daje to pogląd na ofertę produktów branży, możliwość wysunięcia własnych wniosków co do istotności i przydatności różnych urządzeń oraz pomaga w podjęciu decyzji co do zmiany stosowanych produktów w codziennej pracy.

Najlepszy sposób na naukę

Ciągłe doszkalanie się jest jedynym sposobem na rozwój umiejętności, poznawanie tajników zawodu linergistki i branży makijażu permanentnego. To dobry moment na pozanie koleżanek z branży, zawarcie nowych znajomości, poznania trenerów i zjednoczenia z grupą zawodową. Tak jak pisaliśmy w poście o konkurencji w branży makijażu permanentnego, ważne jest wzajemne wspieranie działań i rozwoju grupy zawodowej – mając już praktykę w zawodzie, łatwiej jest rozmawiajć o doświadczeniach, którymi należy się dzielić podczas kursów doszkalających.

Nawet jeżeli zdaża się, że po ukończeniu szkolenia mamy wrażenie, że niczego nowego się nie nauczyłyśmy, to należy pamiętać, że zawsze coś nowego wynosimy z takich szkoleń – może to być nowa znajomość, ciekawa rozmowa rzucająca nową persperktywę na dany temat, nienznana firma produkująca pigmenty itp. Wszystkie szkolenia są wartościowe.

Jak wybrać dobre szkolenie doszkalające

Choć zawsze wynosimy coś nowego ze szkoleń, w których uczestniczymy, to warto pokierować się kilkoma wskazówkami, by wybrać te najbardziej wartościowe, z którego możemy wynieść najwięcej pozytywnych doświadczeń. Wpływ na szkolenie na pewno ma wielkość grupy – im większa grupa, tym większe ryzyko niezadowolenia z kursu (duże szkolenia są zwykle prowadzone na zasadzie pokazów, a nie praktycznych zabiegów). Poza tym bardzo ważne jest doświadczenie trenera i jego indywidualne zaangażowanie w nasze doszkolenie. Jest to praktycznie nie możliwe na szkoleniach o większej liczbie kursantek (najlepsze szkolenia skupiają max. 5 osób w grupie). Przed wybraniem szkolenia polecamy przeczytać jeden z naszych wcześniejszych postów – Gdzie zrobić kurs makijażu permanentnego.