Modelka na szkoleniu

Żeby zostać modelką na szkoleniu makijażu permanentnego, nie trzeba spełniać specjalnych warunków oprócz ogólnego dobrego stanu zdrowia – szczegółowe pytania odnośnie tej kwestii są zadawane w wywiadzie przeprowadzanym przed zabiegiem. Jeżeli nie ma przeciwskazań, każda osoba może się poddać zabiegowi. Należy jednak przygotować się do niego w trochę inny sposób niż do normalnego zabiegu, jaki przeprowadziłaby profesjonalna linergistka.

Czas

Będąc modelką na zabiegu należy pamiętać, że makijaż permanentny jest wykonywany przez kursantkę – osobę uczącą się, co oznacza, że czas wykonywania makijażu może znacznie się wydłużyć. Jeżeli profesjonalna linergistka wykonuje permanentne brwi w czasie od 2 do 3 godzin, to naturalnie można spodziewać się, że kursantka prawdopodobnie będzie potrzebowała więcej czasu. Wiele kursantek wykonuje na modelkach swój pierwszy makijaż permanentny, dlatego robią go bardzo wolno i z należytą dokładnością. Dodatkowo, trener może przerwać zabieg w celu pokazania techniki na jednej modelce, poprawienia pracy kursantki, indywidualnej pomocy itp. Szkolenie jest przeznaczone dla osób uczących się, toteż są one traktowane priorytetowo i czas wykonania zabiegu jest dostosowany do ich potrzeb, a nie do modelek. Nie oznacza to, że modelki są traktowane lekceważąco! Ich samopoczucie podczas zabiegu jest bardzo ważne, co osoby uczące się biorą mocno pod uwagę – ich zadaniem jest także zadbanie o komfort swojej klientki. Decydując się jednak na bycie modelką należy wziąć pod uwagę, że szkolenie jest skierowane do kursantek. Z tego powodu, modelka powinna przygotowować się czasowo, by nie poganiać ani nie stresować kursantek wywieraniem presji na tempo zabiegu. Kursantka musi mieć tyle czasu, ile potrzebuje, modelka, natomiast, musi być przez ten czas dostępna i pozytywnie nastawiona do współpracy z kursantką.

Cena

Modelki uiszczają opłatę za zabiegi makijażu permanentnego, ale w porównaniu do zabiegów wykonywanych przez profesjonalne linergistki są to praktycznie symboliczne kwoty. Zazwyczaj modelka płaci za koszt produktów użytych przy zabiegu, a nie za usługę.Makijaż permanentny wykonany przez kursantkę jest dużą oszczędnością finansową, a dodatkowym atutem jest to, że może być naprawdę ładnie wykonany – kursantki są pod stałą opieką i trenerów. Niska cena jest rekompensatą za niekiedy długi czas zabiegu.
Dopigmentowanie, które odbywa się minimum 28 dni po zabiegu, jest również płatne i może się odbyć tylko na szkoleniu. Wciąż, nie jest to duża cena w porównaniu do tradycyjnego zabiegu wykonanego przez linergistkę.

Cierpliwość

Choć wydaje się to oczywiste, modelka powinna wykazać się cierpliwością w stosunku do pracy kursantki. Jak zwróciliśmy już uwagę, kursantka ma za zadanie nauczyć się poprawnie wykonywać makijaż permanenty i czasem może się to wiązać z wydłużonym czasem zabiegu. Ponadto, zdaża się, że niektóre modelki odczuwają większy ból przy zabiegu, ponieważ kursantki nie mają dobrego wyczucia jak pracować z urządzeniem. Nigdy nie można krytykować kursantki i okazywać swojego niezadowolenia. Można w spokojny sposób poinformować kursantkę o odczuwalnym dyskomforcie, ale wciąż trzeba dostosować się do pracy osoby wykonującej zabieg. Trzeba jej zaufać i dać jej do zrozumienia, że wierzymy w jej umiejętności. To też jest częścią procesu nauki kursantki – współpraca i komunikacja z klientem jest nieodłączną częścią zabiegów.

Tolerancja i współpraca

Pierwszy zabieg zawsze może być trochę stresujący dla osoby uczącej się, przez co staje się stresujący dla modelki. Błędy popełniane przez kursantki zdażają się niezwykle rzadko, ponieważ są one bardzo dobrze kontrolowane i przyuczane przez trenerów. Modelka nie powinna wprowadzać atmosfery stresującej kursantkę, ale powinna z tolerancją podejść do sposobu wykonywania pierwszego zabiegu przyszłej linergistki i aktywnie współpracować z nią, jeżeli kursantka tego oczekuje. Jeżeli młoda linergistka zapomni o komunikacji z klientką, np. z podekscytowania pierwszym zabiegiem, modelka jak najbardziej może nawiązać komunikację z kursantką, jeżeli zabieg na to pozwala (komunikacja przy zabiegu ust może okazać się niemożliwa) – to też jest element nauki, pod warunkiem, że jest to pozytywna rozmowa niestresująca kursantki.