5 największych mitów na temat makijażu permanentnego

Wiele z nas ma w swoim gronie znajomych lub rodziny osobę, która poddała się zabiegowi makijażu permanentnego. Mimo, iż jest on coraz popularniejszy w Polsce, to wciąż budzi wśród kobiet wiele emocji.

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu w skórę pigmentu, który utrzymuje się od 1 do 3 lat. Wykonany przez profesjonalistę, gwarantuje doskonały i naturalny wygląd. Makijaż permanentny wykonuje się na ustach, brwiach oraz górnej i dolnej powiece oka, a także stosuje się go przy zabiegach korekty i kamuflażu oraz mikropigmentacji medycznej. Zabiegi tego typu przeprowadzane są w Polsce od ponad 15- stu lat, jednak mimo to, w świadomości milionów Polek wciąż istnieje wiele mitów na ich temat. W poniższym poście przedstawiamy 5 największych mitów na temat makijażu permanentnego.

MIT 1: Makijaż permanentny jest bardzo bolesny

Odczuwanie bólu to sprawa niezwykle indywidualna. Dla większości kobiet zabieg, wykonywany w miejscowym znieczuleniu, nie jest niczym bolesnym, a stosowane żele relaksujące w zupełności wystarczają na zniesienie drobnego dyskomfortu.

MIT 2: Wykonanie makijażu permanentnego wymaga wielu poprawek

Nic bardziej mylnego. Makijaż permanentny wykonany przez profesjonalną linergistkę będzie wyglądał naturalnie i nie będzie wymagał poprawek. Po około 4 tygodniach od zabiegu przeprowadza się dopigmentowanie – zabieg poprawiający kolor makijażu. Stosuje się go, ponieważ pigment wyłuszcza się przez pierwsze tygodnie po zabiegu. Ponowne wprowadzenie pigmentu utrwala makijaż na lata. Jest to jedyna poprawka, jaką każda linergistka powinna zaproponować po wykonaniu zabiegu.

MIT 3: Nieestetyczny wygląd twarzy po zabiegu

Ten temat spędza sen z powiek wielu kobietom, które zastanawiają się nad wykonaniem zabiegu. Makijaż permanentny wiąże się z ingerencją pigmentu w struktury skóry, w związku z czym, kilka dni po wykonaniu zabiegu dana część twarzy jest nieznacznie opuchnięta, a sam makijaż może wydać się przerysowany. Jest to zupełnie naturalna reakcja skóry, która ustępuje w przeciągu kilku dni.

MIT 4: Zabieg służy wyłącznie celom estetycznym

Makijaż permanentny ma dwie funkcje: estetyczną i korygującą. Za jego pomocą nie tylko nadaje się ustom i brwiom pożądany kolor, ale również niweluje się wszelkie asymetrie twarzy, wypełnia ubytki (np. w linii brwi). Ponadto zabieg delikatnie powiększa usta bądź „otwiera” oko. Wykonywane korekty i kamuflaże pozwalają na poprawę źle wykonanego wcześniej makijażu, a mikropigmentacja medyczna pomaga w zatuszowaniu blizn i defektów skórnych nabytych po przebytych chorobach lub wypadkach.

MIT 5: Do makijażu permanentnego wykorzystywane są te same pigmenty co do zwykłych tatuaży

Makijaż permanentny jest wykonywany pigmentami specjalnie do tego przystosowanymi. Ich trwałość jest krótsza niż trwałość barwników wykorzystywanych do tatuaży, jak również ich skład znacznie się różni. Wiele firm produkujących pigmenty do makijażu permanentnego nie stosuje alergenów, co powoduje, że coraz więcej pigmentów jest przyjazne alergikom.