Makijaż permanentny jest alternatywą dla makijażu tradycyjnego. Raz wykonany, wystarcza na kilka lat. Kto powinien zdecydować się na zabieg makijażu permanentnego?

Kobiety zapracowane

Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet zajętych pracą i domem. Wykonanie tradycyjnego makijażu rano zajmuje sporo czasu, którego brakuje wielu kobietom. Makijaż permanentny oczu i ust rozwiązuje problem porannego malowania, a dodatkowo nie wymaga poprawy w ciągu dnia. Ta wielka zaleta jest doceniana przez kobiety pracujące, które w ciągu dnia nie mają chwili, by poprawić rozmazany makijaż, jak i przez mamy, mające problem ze znalezieniem chwili dla siebie.

Kobiety – sportowcy

Makijaż permanentny zadowoli nie jedną pasjonatkę sportu. Wiele aktywnych kobiet rezygnuje z makijażu, ponieważ w czasie aktywności fizycznej, nie jest on w stanie utrzymać się na twarzy. Aplikacja makijażu po prysznicu też nie jest zachęcająca, ponieważ wymaga noszenia ze sobą wszystkich kosmetyków, np. do klubów fitness lub na basen. Makijaż trwały jest sposobem dla aktywnych pań, krępujących się wyjścia bez makijażu. Żaden wysiłek fizyczny, ani pot, ani woda, nie rozmaże takiego makijażu.

Osoby o słabym wzroku

Panie w dojrzałym wieku, osoby starsze, a także kobiety z wadą wzroku często decydują się na zabieg makijażu permanentnego oczu i ust. Słaby wzrok uniemożliwia precyzyjne wykonanie makijażu, toteż chcąc wyglądać naturalnie i estetycznie, wiele kobiet wybiera zabieg makijażu trwałego. Raz wykonany wystarcza na wiele lat.

Osoby o asymetrycznej twarzy

Choć nie zawsze natura obdarza nas tak jak byśmy chciały, to jest sposób na przechytrzenie niedoskonałości, jakimi zostałyśmy obarczone. Makijaż permanentny jest rozwiązaniem walki z asymetrią oczu i ust. Dobrze wykonany, może uwydatnić rysy twarzy, uwypuklić i podkreślić usta, wydobywając z twarzy wcześniej niezauważone piękno.

Osoby po przebytych chorobach

Zabiegi makijażu permanentnego są często kierowane do osób po przebytych chorobach, u których pozostały blizny i przebarwienia, nie tylko na twarzy. Zabiegi korekty i kamuflażu pomagają zatuszować przebyte choroby, odzyskać pewność siebie i zapomnieć o niełatwej przeszłości.

Alergiczki

Kobiety uczulone na kosmetyki kolorowe mają ograniczone możliwości korzystania z produktów kosmetycznych dostępnych w sklepach, a co za tym idzie – ograniczone możliwości wykonywania makijażu. Makijaż permanentny jest rozwiązaniem tego problemu, ponieważ eliminuje kontakt z wszelkiego rodzaju alergenami zawartymi w kosmetykach. Jednak przed wykonaniem makijażu trwałego, osoby z alergią powinny skonsultować się z linergistką wykonującą zabieg, by wyeliminować ryzyko wystąpienia składników uczulających w barwnikach.

Jesteś ciekawa efektu przed i po wykonaniu makijażu permanentnego? Zobacz zdjęcia z zabiegów w naszej galerii.