Kurs makijażu permanentnego dla początkujących

W naszym Instytucie często dostajemy zapytania odnośnie kursu makijażu permanentnego dla początkujących. Panie zwykle chcą wiedzieć, czy kurs podstawowy jest dla osób początkujących i czy by się na niego zapisać trzeba mieć wcześniejsze doświadczenie z makijażem permanentnym lub branżą kosmetyczną. W tym poście wyjaśnimy Ci, dla kogo jest podstawowy kurs makijażu permanentnego.

Dla początkujących

Podstawowy kurs makijażu permanentnego jest dla osób początkujących czyli tych, które dopiero chcą zacząć pracę z makijażem permanentnym. Bardzo często szkolą się u nas osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z makijażem trwałym. Najczęściej występują dwa główne czynniki mające wpływ na wybór tego typu szkolenia:

  • chęć nabycia nowych umiejętności i poszerzenie oferty salonu kosmetycznego o usługi makijażu permanentnego
  • chęć podjęcia nowego zawodu i kariery linergistki

W związku z powyższym, najczęściej szkolące się osoby to kobiety z branży kosmetycznej i osoby nigdy wcześniej niezwiązane z tą branżą.

Talent, zdolności artystyczne i ich brak

Bardzo często mówi się, że makijaż permanentny jest dla osób zdolnych artystycznie. Nic bardziej mylnego! Makijaż permanentny jest dla każdej osoby, która pragnie nauczyć się go wykonywać. Szczere chęci nauki i aktywna praktyka to klucz do doskonałości w zawodzie linergistki. Podstawowy kurs makijażu permanentnego jest doskonały dla osób chcących poznać podstawy wykonywania makijażu trwałego oraz daje możliwość wykonania pierwszych zabiegów, a co za tym idzie – zdobycia pierwszych praktycznych doświadczeń. Makijaż permanentny to sztuka wywodząca się z pasji i wypracowanej techniki – nie z talentu i zdolności artystycznych.

Jak wybrać właściwy kurs makijażu permanentnego dla początkujących

Jest wiele szkół makijażu permanentnego, które swoją ofertę kierują do osób początkujących. Bardzo często oferta szkół jest nastawiona na przekazanie podstaw teorii i obserwacji zabiegu makijażu permanentnego, z małym naciskiem na praktykę. Na każdym kursie makijażu permanentnego, a w szczególności na kursie skierowanym do osób początkujących, ważna jest:

  • wielkość grupy – im mniejsza tym lepsza
  • praktyka – możliwość samodzielnego wykonania zabiegów podstawowych makijażu permanentnego, tj. brwi, usta, kreski
  • doświadczenie trenera – to on nauczy Cię techniki, wyeliminuje błędy i ujawni tajniki zawodu linergistki

 

Każda osoba chcąca nauczyć się wykonywania makijażu permanentnego i gotowa do aktywnego wykonywania zabiegów, jest odpowiednim kandydatem na kurs makijażu permanentnego dla początkujących. Jeżeli jesteś zainteresowana takim kursem, przeczytaj nasz post na temat Gdzie zrobić kurs makijażu permanentnego.