Metody wykonywania makijażu permanentnego brwi

Istnieją różne metody wykonywania makijażu permanentnego, szczególnie w przypadku brwi. Chcąc poddać się zabiegowi permanentnych brwi często zastanawiamy się, jaką metodę wybrać, jakie są między nimi różnice i która będzie najbardziej odpowiadać naszemu wyglądowi. Wszystkie metody makijażu permanentnego są metodami inwazyjnymi, ale bezpiecznymi, ponieważ polegają na ingerencji pigmentu ze skórą. To, co je wyróżnia to metoda pigmentowania, efekt końcowy oraz trwałość.

W poniższym poście opisujemy metody wykonywania makijażu permanentnego brwi, ich zalety i wady, by pomóc Ci podjąć decyzję przed wykonaniem zabiegu.

Metoda cieniowania

Zalety: Metoda odpowiednia dla osób, które mają ładne, gęste, naturalne brwi i chcą nadać im koloru, jak przy użyciu cienia.

Wady: Wygląda nienaturalnie u osób o rzadkich brwiach. Jest jedynie zabarwieniem łuku brwiowego, a nie uzupełnieniem gęstości brwi.

THREE COLOUR

Zalety: Metoda cienia i włosa, stanowiąca doskonałą kombinację odtworzenia w jak najbardziej naturalny sposób brwi. Pozwala na uzupełnienie brakujących włosków oraz wymodelowanie brwi kolorem. Efekt końcowy jest bardzo naturalny i estetyczny.

Wady: Po pewnym czasie, pigment pracując w skórze „rozlewa się”, przez co włoski tracą swoją dokładność.

Metoda włoskowa

Zalety: Metoda ta polega na rysowaniu włosa maszynką, co pozwala na naturalne zagęszczenie lub odtworzenie brwi. Metoda włoskowa daje najbardziej naturalne rezultaty. Wiele osób błędnie myśli, że wykonanie brwi metodą włoskową wymaga specjalnej, drogiej maszyny do makijażu permanentnego. Tak naprawdę metoda włoskowa może być wykonana zwykłą maszyną, ponieważ najważniejsza jest technika wykonania. Dlatego tak ważne jest, żeby wykonaniem brwi metodą włoskową zajęła się profesjonalna, doświadczona linergistka.

Wady: Metoda włoskowa wygląda nienaturalnie, gdy włoski są nieprecyzyjne. Pracujący w skórze pigment po pewnym czasie „rozlewa się”, powodując rozmycie się narysowanych włosków. Metoda ta wymaga niezwykłej precyzji i powinna być wykonywana przez doświadczoną linergistkę.

Metoda piórkowa

Zalety: Metoda często porównywana z metodą włoskową. W odróżnieniu od metody włoskowej jest wykonywana specjalnym piórkiem, a nie maszynką, która precyzyjnie i naturalnie układa rysowany włos.

Wady: Metoda piórkowa wydaje się być bardziej inwazyjna niż metoda włoskowa, ponieważ piórko mocno ingeruje w skórę łuku brwiowego – działa trochę jak rzeźbienie w skórze. Pomimo mocnej ingerencji w skórę, metoda piórkowa nie jest tak trwała jak metoda włoskowa, która zwykle utrzymuje się w skórze około 3-5 lat.

Zanim zdecydujesz się na jedną z powyższych metod wykonywania makijażu permanentnego brwi, skonsultuj swój wybór z linergistką, która będzie wykonywać zabieg. Z pewnością doradzi Ci ona najbardziej odpowiednią dla Ciebie metodę. Ponadto sprawdź wykonane wcześniej prace swojej linergistki. Efekty jej zabiegów powinny być udokumentowane na zdjęciach wykonywanych przed i po zabiegu.